۱۴۰۳ پنج شنبه ۳ خرداد -
13:41:59
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

سیمان مشهد

 

سیمان مشهد - پاکت تیپ2 

 

 

مشخصات محصول سيمان پرتلند تیپ 2  

با اصلاحاتي كه در خط توليد اين نوع سيمان صورت پذيرفته ، درصد سه کلسیم آلومینات در آن به حداكثر هشت درصد محدود شده است. اين امر با كاستن از ميزان خاك رس در مواد اوليه امكانپذير است. چرا كه سه کلسیم آلومینات حاوي اكسيد آلومينيوم است كه اين اكسيد در خاك رس وجود دارد. لذا جهت كاهش بايد از ميزان خاك رس كاست.

کم شدن سه کلسیم آلومینات  باعث كاهش حرارت هيدراتاسيون و همچنين مقاوم شدن سيمان (و بتن) در برابر حمله سولفاتهاست . سه کلسیم آلومینات در مجاورت آب با سولفاتها تركيب شده ، ماده‌اي به نام اترنژيت به وجود مي‌آورد كه در اثر جذب آب متورم مي‌شود و ايجاد ترك مي‌كند به اين پديده حمله سولفاتها گويند.

از این نوع سیمان می توان در بتن ریزی های حجیم استفاده نمود . تا هنگام گرفتن بتن حرارت کمتری ایجاد شود و حجم بتن ریزی محدود نشود . این سیمان در محیط های آب و خاک که غلظت یون سولفات در حد متوسط است و برای بتن ریزی در هوای نسبتا گرم که خطر افزایش دمای بتن معمولی به بیش از 32 درجه سانتیگراد و بتن حجیم به بیش از 15 درجه سانتیگراد وجود دارد ، به کار می رود . برای استفاده در محیط های حاوی یون کلر و سولفات بطور هم زمان ودر محیط های حاوی غلظت زیاد سولفات و همچنین برای بتن ریزی در هوای سرد این نوع سیمان توصیه نمی شود.

 

نسبت اختلاط مواد اولیه سیمان

 

نام ماده

فرمول شیمیایی

درصد اختلاط

سنگ آهك

CaCO3

60-67

سيليس

SiO2

17-25

اكسيد آلومينيوم

Al2O3

3-8

اكسيد آهن

Fe2o3

1-5

اكسيد منيزيم

MgO

1-5

اكسيدهاي قليايي

Na2O+K2O

1-1/5

انيدريد سولفوريك

SO3

1-3

مشخصات فنی سیمان تیپ 2:

نحوه صحیح نگه داری سیمان:

ظرفیت های قابل حمل سیمان سیاه مشهد به شرح زیر میباشد  

ردیف

وسیله نقلیه حمل کننده