۱۴۰۳ يکشنبه ۳ تير -
18:52:5
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

آجرگری

آجر گری ( فشاری)

آجر فشاری ، از قدیمی ترین انواع تولید آجر می باشد که از آن به  آجر های گری یا آجر زبره یا آجر فشاری یاد می شود که به ابعاد 22× 10× 5/ 5 يا با همين طول و عرض ولى به ضخامت 4 یا 3 سانتی متری تهيه مى شود از آن جايى که موقع خشت زدن با دست، گوشه هاى گل در قالب با انگشت فشار داده مى شد، اين آجر به فشارى مشهور شد. اين نوع آجر براى گرى چينى ، استفاده مى شود.

 از آجر فشاری قبلا در نقش دیوار های باربر ساختمان ها ، طاق ضربى،ديوارهاى حمال، جدا کننده و هم چنين به صورت آبساب  براى نماسازى به صورت وسیع مورد استفاده قرار می گرفت اما رفته رفته به علت وزن زیاد آن و نیز مرتفع شدن سازه ها از کاربرد در دیوار چینی به کاربرد در فونداسیون سازی تغییر کاربرد پیدا کرد و به تبع آن میزان مصرف آن نیز کاهش یافت .

دیگر کمتر ساختمانی را می توان یافت که در دیوار چینی از این نوع از آجر ها استفاده نماید هر چند نسبت به تیغه و سفال از مقاومت فشاری بالاتری برخوردار است ولی این نکته زمانی حائز اهمیت بود که از آن به عنوان دیوار باربر استفاده می شده است.

در قدیم به آجر فشاری آجر قزاقی نیز گفته می شد و این به آن دلیل است که اولین بار صنعت تهیه و تولید این توع آجر را قزاقها وارد ایران نمودند .

 

اطلاعات فنی آجر گری

 

مقاومت فشاری

(کیلو گرم سانتی متر مربع)

نوع بسته بندی

زمان تحویل

300

فله

24 ساعت

 
 

ظرفیت های قابل حمل جهت آجر گری تا محل پروژه به شرح زیر میباشد:

ردیف

وسیله نقلیه حمل کننده

ظرفیت قابل حمل

مبدا بارگیری

1

نیسان

2.5 تن

کارخانه

2

خاور

6 تن

کارخانه

3

کامیون تک محور

10 تن

کارخانه

4

کامیون جفت محور

15 تن

کارخانه

·       وزن تقریبی هر آجر حدود 2/5 کیلوگرم و ابعاد آن 5/5 * 10* 22 میباشد.